Poloha a dosažitelnost

JANSKÉ LÁZNĚ se jako významné lázeňské město a centrum letních a zimních aktivit nachází ve východní části Krkonoš, v údolí Janského potoka pod Černou horou (1299m n.m.).

Příjezdové komunikace a vzdálenost z Prahy:
1) Praha - Mladá Boleslav - Jičín - Vrchlabí - Janské Lázně 130km
2) Praha - Hradec Králové - Jaroměř - Trutnov - Janské Lázně 145km

Příjezdové komunikace a vzdálenost z Brna:
Brno - Svitavy - Hradec Králové - Jaroměř - Trutnov - Janské Lázně 200km

  Popis lanovky a služby

V roce 2006 byla v Janských Lázních uvedena do provozu nová 8-mi místná kabinová lanová dráha na Černou horu, s názvem „ČERNOHORSKÝ EXPRESS“. Její výstavba trvala necelé 4 měsíce, výrobcem technologie je rakouská firma Doppelmayr. Jedná se historicky třetí kabinovou lanovou dráha z Janských Lázní na Černou horu. Nahoru kabinkou, zpátky autobusem V letním období mohou návštěvníci Černé hory využít turistickou linku TourBUS na trase Pec pod Sněžkou – Velká Úpa – Janské Lázně a zpět. Ideální spojení, pokud si naplánujete například výlet z Janských Lázní, přes Černou horu, Černohorské rašeliniště do Pece pod Sněžkou. Odtud se do Janských Lázní vrátíte TourBUSem.

K dispozici SkiResort LIVE půjčovna horských elektrokol SCOTT a terénních koloběžek CRUSSIS, půjčovna horských kol a sjezdových koloběžek v dolní i horní stanici kabinové lanové dráhy v Janských Lázních a na Černé hoře. Otevírací doba 9:00 - 17:00

Přeprava horských kol, kočárků a koloběžek kabinovou lanovou dráhou zdarma. Černohorský Expres přepravuje i pejsky. Lanovkou je možné přepravovat také kočárky a vozíčkáře.

V době provozu lanovky restaurace na dolní stanici lanovky a Fordbar u horní stanice lanovky otevřeny.

  Rekreace a služby v okolí

V případě příznivého počasí můžete na vrcholu Černé hory navštívit rozhlednu Panorama, odkud můžete pohlédnout na krkonošské vrcholy, rovněž tak Podkrkonoší. Od poloviny června je pro návštěvníky otevřena 1. Krkonošská cyklistická naučná stezka, která je dlouhá 16 km a je vedena po lesních cestách Černé a Světlé hory. Trasa vám nabízí překrásné pohledy na hlavní krkonošský hřeben s jeho dominantou - Sněžkou. Ideálním nástupním místem je horní stanice lanové dráhy na Černé hoře. Využijete-li k přepravě lanové dráhy, vyhnete se tak stoupání v délce 6km a převýšení 600m. Během letní sezóny je pro pěší návštěvníky otevřena Naučná stezka černohorské rašeliniště.
Při nepříznivém počasí vyzkoušejte Aquacentrum s termálním bazénem v Janských Lázních.

SkiResort LIVE půjčovna koloběžek nabízí sjezd z Černé hory do Janských Lázní – 2 vyznačené trasy jsou dlouhé 8 km.

V Hospůdce na Formánkách si můžete zahrát nově minigolf. Pro děti je tu nové dětské hřiště s obří trampolínou zdarma, nebo ruské kuželky.

DOVOLENÁ S TourPASem - Užijte si dovolenou bez starostí s letním „skipasem“ na lanovky bez omezení počtu jízd. a turistický autobus . 1 – 7 denní letní skipas platí na 4 3 lanovky SkiResortu: kabinkovou lanovku Černohorský Express (Janské Lázně – Černá hora) a sedačkové lanovky Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou, Saxner v Černém Dole a Portášky ve Velké Úpě. Turistický autobus na trase Pec pod Sněžkou – Janské Lázně – Černý Důl tyto lanovky propojuje. TourPAS slouží také jako slevová karta na vybrané služby. Více o TourPASu na www.skiresort.cz/leto

Zpět


TOPlist
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Online kamery Krkonoše
Předpověď počasí, online kamery
  Sněhové zpravodajství
Krkonoše
Stav sněhu v lyžařských střediscích