PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Lanovka Janské Lázně - Černá hora

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
JANSKÉ LÁZNĚ se jako významné lázeňské město a centrum letních a zimních aktivit nachází ve východní části Krkonoš, v údolí Janského potoka pod Černou horou (1299m n.m.).

Příjezdové komunikace a vzdálenost z Prahy:
1) Praha - Mladá Boleslav - Jičín - Vrchlabí - Janské Lázně 130km
2) Praha - Hradec Králové - Jaroměř - Trutnov - Janské Lázně 145km

Příjezdové komunikace a vzdálenost z Brna:
Brno - Svitavy - Hradec Králové - Jaroměř - Trutnov - Janské Lázně 200km
Popis lanovky a služby
V létě se na Černé hoře u horní stanice kabinkové lanovky otvírá Dětský park Kabinka, s aktivitami pro rodiny s dětmi. Vyzkoušet tu můžete nejvýše položenou lezeckou stěnu, slackline park, bungee trampolínu, lodičky, šlapací káry, horské koloběžky a nově i letní tubing. Od léta 2020 je na Černé hoře v provozu minigolfové hřiště. Půjčovnu koloběžek SkiResort Live najdete kromě Černé hory i v budově dolní stanice kabinkové lanovky. V lokalitě mezi Černou horou, Pecí pod Sněžkou a Velkou Úpou je vytipováno zhruba 60 km koloběžkových tratí. Na koloběžce můžete sjet například do Pece pod Sněžkou, do Velké Úpy, nebo do Janských Lázní ke Stezce korunami stromů. Půjčovna SkiResort Live má v nabídce kromě horských koloběžek i horská elektrokola SCOTT. TourPAS – jízdenka na 3 letní lanovky SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC bez omezení počtu jízd na 1-4 dny. Platí na kabinkové lanovce Černohorský Express (Janské Lázně – Černá hora) a sedačkové lanovky Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou a Portášky ve Velké Úpě.
Více o letní nabídce SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC na www.skiresort.cz

Přeprava horských kol, kočárků a koloběžek kabinovou lanovou dráhou zdarma. Černohorský Expres přepravuje i pejsky. Lanovkou je možné přepravovat také kočárky a vozíčkáře.

V době provozu lanovky restaurace u horní stanice lanovky otevřeny.
Rekreace a služby v okolí
V případě příznivého počasí můžete na vrcholu Černé hory navštívit rozhlednu Panorama, odkud můžete pohlédnout na krkonošské vrcholy, rovněž tak Podkrkonoší. Od poloviny června je pro návštěvníky otevřena 1. Krkonošská cyklistická naučná stezka, která je dlouhá 16 km a je vedena po lesních cestách Černé a Světlé hory. Trasa vám nabízí překrásné pohledy na hlavní krkonošský hřeben s jeho dominantou - Sněžkou. Ideálním nástupním místem je horní stanice lanové dráhy na Černé hoře. Využijete-li k přepravě lanové dráhy, vyhnete se tak stoupání v délce 6km a převýšení 600m. Během letní sezóny je pro pěší návštěvníky otevřena Naučná stezka černohorské rašeliniště.
Při nepříznivém počasí vyzkoušejte Aquacentrum s termálním bazénem v Janských Lázních.

SkiResort Live půjčovna koloběžek nabízí sjezd z Černé hory do Janských Lázní – 2 vyznačené trasy jsou dlouhé 8 km.

V Hospůdce na Formánkách si můžete zahrát nově minigolf. Pro děti je tu dětské hřiště s obří trampolínou zdarma, minigolfové hřiště nebo ruské kuželky.

DOVOLENÁ S TourPASem - Užijte si dovolenou bez starostí s jízdenkou na lanovky bez omezení počtu jízd. 1–7 denní letní skipas platí na 3 lanovky SkiResortu: kabinkovou lanovku Černohorský Express (Janské Lázně – Černá hora) a sedačkové lanovky Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou a Portášky ve Velké Úpě. Turistický autobus na trase Pec pod Sněžkou – Janské Lázně tyto lanovky propojuje. Více o TourPASu na www.skiresort.cz